Blog

چرا رب گوجه فرنگی در یخچال کپک میزند؟

by گوجه فرنگی in ژوئن 26, 2019

کپک زدن مواد غذایی در یخچال یکی از مشکلاتی هست اکثرا با آن مواجه هستند. رب گوجه فرنگی یکی از مواد غذایی است که همه با کپک زدگی آن مواجه می شوند.


بسیاری از افراد  برای ماندگاری بالاتر رب گوجه فرنگی و جلوگیری از کپک زدگی آن  را داخل فریزر نگه داری می کنند. باتوجه به فرآیندی که برای رب گوجه فرنگی در فریزر صورت می گیرد این کار اصلا صحیح نمی باشد و به هیچ وجه توصیه نمی شود. در این مطلب راه کارهای ساده ولی کار آمد برای جلوگیری از کپک زدن رب گوجه را با شما به اشتراک می گذاریم.

خرید به اندازه نیاز

برای پیشگیری از کپک زدن رب گوجه فرنگی بهتر است قوطی های کوچک رب گوجه را خریداری نمایید و قوطی را قبل از باز کردن بجوشانید تا میزان آلودگی سطح قوطی کمتر شود. زیرا زمانی که درب قوطی را باز می کنید آلودگی سطح قوطی رب به داخل آن نفوذ می کند. با اینکار از این روند جلوگیری می کنید.

اگر رب گوجه فرنگی را به مقدار زیاد تهیه کردید ،آن را داخل ظرف های کوچک بریزید و سپس پوششی مناسبی روی آن قرار دهید تا قارچ ها نتوانند روی سطح رب رشد کنند. زیرا با باز کردن درب ظرفهای بزرگ رب امکان آلوده شدن تمام رب گوجه را به آن می دهید.

چرا رب گوجه فرنگی در یخچال کپک میزند؟

چرا رب گوجه فرنگی در یخچال کپک میزند؟

ریختن روغن روی رب

در گذشته خانم های خانه دار روی رب روغن می ریختند ، این کار سبب می شود که اکسیژن رسانی به رب متوقف شود و آلودگی به رب نفوذ نکند تا  رب دیگر کپک نزند. زمانی که رب با اکسیژن ترکیب می شود فرآیند کپک زدن رب گوجه سریع تر میشود.

همچنین بخوانید: ویژگی خشکبار خوب چیست؟

 نحوه صحیح نگهداری از رب گوجه فرنگی

بهترین روش نگهداری رب گوجه نگهداری آن داخل یخچال است اما گذاشتن رب داخل یخچال سبب کپک نزدن آن نمی شود بلکه تنها رشد باکتری ها و قارچ ها در دمای یخچال کند می شود.
از اصلی ترین عواملی که سبب کپک رب می شود رطوبت است بنابر این برای برداشتن رب از داخل قوطی از یک قاشق خیس استفاده نکنید.

نکته مهم در مورد استفاده رب کپک زده

بسیاری از خانم ها در صورت کپک زدن رب فقط با قاشق روی رب و قسمت کپک زده را بر می دارند و باقی رب را مصرف می کنند. این کار بسیار خطرناک است. باید بدانید اگر رب تان کپک زد دیگر به هیچ وجه آن را مصرف نکنید. زیرا سم هایی که به وسیله کپک زدن در رب تولید می شود در لایه های پایینی نفوذ می کند.
قارچ ها که با چشم قابل دیدن نیستند وبا شروع کپک زدن به راحتی وارد لایه های پایینی می شوند که بسیار برای سلامتی مضر است.

اگر شما نیز  دراین صنعت فعالیت دارید میتوانید برای توسعه دادن به حرفه تان با ما تماس بگیرید تا نحوه فعایت شما را در این سایت اضافه کنیم.

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

اگر شما در حوزه کاری دیگری فعالیت دارید میتوانیم در دیگر سایت های تخصصی مان شما را اضافه کنیم متخصص مورد دیگه ای هستید تماس بگیرید.

 

تماس با ما

 

Leave a Reply