Blog

5 ویژگی برای شناسایی رب گوجه فرنگی با کیفیت

by گوجه فرنگی in ژوئن 25, 2019

امروزه رب گوجه فرنگی در مصارف خانگی مصرف بسیاری دارد و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چاشنی غذاهای ایرانی استفاده می‌گردد. فرآورده‌هایی که بر اساس اصول علمی و استاندارد‌های موجود تولید می گردند بی‌شک با سلامتی انسان ها رابطه مستقیم دارند. در این مطلب به پنج نکته مهم در مورد شناسایی رب گوجه فرنگی با کیفیت میپردازیم.

 

رنگ رب

رب خوب دارای رنگ ارغوانی ملایمی است. رب هایی که دارای رنگ قرمز هستند معمولا از رنگ های افزودنی در آنها استفاده شده است

غلظت رب

زمانی که رب را در یخچال نگهداری میکنید باید سفت باشد. رب های شل مقدار بیشتری آب دارند که مورد پسند نیست. علاوه بر این رب های شل زودتر کپک میزنند مگر آنکه از نگهدارنده های قوی در آن استفاده شده باشد که بسیار برای سلامت مضر است.

سرخ کردن رب در روغن

برخی مواقع برای به صرفه بودن در تهیه رب علاوه بر گوجه فرنگی از کدو و غیره استفاده میشود. اگر در هنگام پختن رب در روغن لکه های سیاه دیدید یا اینکه رب حالت گلوله پیدا کرد. کاملا صدق بر بی کیفیت بودن رب است. رب گوجه خوب در روغن به‌خوبی باز و مخلوط می‌شود و به‌ صورت یک سس کاملاً یکدست درمی‌آید؛ اما رب گوجه‌ تقلبی و نامرغوب به‌محض اینکه به روغن اضافه شود، گوله‌گوله و یا تکه می‌شود و مخلوط کردن آن با دشواری صورت می‌گیرد.

 

5 ویژگی برای شناسایی رب گوجه فرنگی با کیفیت

5 ویژگی برای شناسایی رب گوجه فرنگی با کیفیت

 

همچنین بخوانید: راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟

 

وجود ناخالصی در رب

آنچه هنگام مصرف رب گوجه خوب بسیار اهمیت دارد استفاده از رب گوجه‌فرنگی با ناخالصی‌های کمتر است .برای پی بردن به وجود ناخالصی در رب، می‌توانید آن را روی یک سطح صاف و سفید مانند پشت سینی یا تخته پلاستیکی سفید بریزید و با شی  مسطح دیگری مانند شیشه یا ته لیوان، روی آن فشار آورید تا رب پخش شود و به‌صورت یک‌لایه نازک در میان دو سطح قرار بگیرد. در این صورت اگر ناخالصی‌هایی مانند هسته، پوسته، ذرات خارجی، چوب و سایر مواد زائد در رب وجود داشته باشد به‌ راحتی قابل‌ تشخیص است.

 

بوی رب گوجه‌فرنگی

رب باید عاری از هرگونه طعم یا بوی تند و زننده مانند بوی کپک یا ماندگی باشد. با باز کردن درب رب باید بوی تازگی و مطبوع آن را حس کنید. اگر درب رب را باز کردید و بوی کپک یا ماندگی را حس کردید به هیچ وجه از رب استفاده نکنید.

 

اگر شما نیز  دراین صنعت فعالیت دارید میتوانید برای توسعه دادن به حرفه تان با ما تماس بگیرید تا نحوه فعایت شما را در این سایت اضافه کنیم.

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

اگر شما در حوزه کاری دیگری فعالیت دارید میتوانیم در دیگر سایت های تخصصی مان شما را اضافه کنیم متخصص مورد دیگه ای هستید تماس بگیرید.

 

تماس با ما

 

Leave a Reply